Menu Zavřeno

Jedna z top TikTok kampaní
na stažení travel aplikace

Tisíce objednávek díky UGC videím a TikTok reklamě.

Vánoce 2023

Valentýn 2024

Velikonoce 2024

Ochutnej Ořech je rodinná firma, která v ČR působí již od roku 1996. Zaměřují se na dovoz a velkoobchodní distribuci kvalitních ořechů, sušeného ovoce, semínek, výrobků zdravé výživy a trvanlivých cukrovinek.
Aktuálně dodávají více než 1.000 produktů zákazníkům po celé ČR. Disponují vlastní výrobou a téměř všechny produkty zpracovávají a balí vlastními silami. Chtějí mít totiž maximální kontrolu nad kvalitou výrobků.

Klient hledal nový kanál, který přinese tržby.

Ochutnej Ořech provozuje reklamu prakticky na všech online kanálech a z Instagramu a Facebooku generuje pravidelné objednávky.
Pokud podnikáte či dokonce provozujete svůj e-shop, jistě nám dáte za pravdu, že člověk neustále hledá cesty, jak e-shop dál posunout a kde vydělat více peněz. U Ochutnej Ořech tomu bylo právě tak – klient hledal nový prodejní kanál, který by přinesl tržby a oslovil nové zákazníky.
TikTok dnes již není platforma pouze pro budování značky, ale dokáže generovat i prodeje. Proto se Ochutnej Ořech rozhodl vydat touto cestou a zkusit prodávat na TikToku.
Videa si klient již natáčel sám – na Instagram, Facebook a YouTube. Věděl ale, že tento obsah nemusí a nejspíše nebude fungovat na TikToku. Proto Ochutnej Ořech oslovil nás jako experty, abychom pomohli s tvorbou obsahu na míru právě pro TikTok.

Celá kampaň se povedla a přinesla prodeje.

Celá kampaň nám přinesla pro klienta skvělé výsledky – PNO na úrovni 21,79 % a ROAS dosahující 4,6.
PNO = náklady/obraty; pokud vložím do reklamy 100 Kč a přinese mi 500 Kč na obratu, PNO je 100/500 = 0,2 = 20 %
ROAS = obraty/náklady; pokud vložím do reklamy 100 Kč a přinese mi 500 Kč na obratu, ROAS je 500/100 = 5 = 500 %
Překvapením bylo demografické složení nakupujících. Větší zastoupení totiž měli muži, a to ve věku 45+ let. To jasně ukazuje, že TikTok už není jen pro mladé.
Jedno z klíčových rozhodnutí, které Ochutnej Ořech udělal, bylo rovnou oslovit experty a nesnažit se to dělat sám.
Mnoho firem se do vytváření videí a reklamy pustí na vlastní triko. Ve většině případů však zjistí, že to nefunguje a že se propálilo spoustu času a peněz. Vytoužené tržby z nového prodejního kanálu nepřicházejí.
Opravdu se vyplatí oslovit experta. Alespoň na počáteční konzultaci anebo například na prvních pár měsíců, než si to firma přebere pod vlastní křídla.

O co jako e-shopař přijdu, když NEBUDU spolupracovat s agenturou?

Agentura za vás sepíše zadání – najde tvůrce – osloví je – projde si portfolio – domluví podmínky – zajistí průběh tvorby videí – vyřeší smlouvy, fakturaci a administrativu.
Pokud se rozhodnete s agenturou NEspolupracovat, budete si muset tento proces zajistit sami, vlastními silami. A to vás bude stát spoustu časupeněz.
Agentura díky většímu týmuzázemí dokáže tvořit tisíce videí a nastavit tisíce reklam. Má proto obrovské množství informací a poznatků co funguje kterému segmentu a co naopak nefunguje.
Oslovit například freelancery se může jevit jako finančně bezpečnější volba než-li investovat do komplexní služby agentury. Agentury budou však díky velkému počtu klientů vždycky disponovat větším know-how. A čím větší know-how, tím větší šance, že vaše kampaně budou úspěšné a vydělají peníze.

PNO 21,79 % a ROAS 460 %

Celá kampaň nám přinesla pro klienta skvělé výsledky – PNO na úrovni 21,79 % a ROAS dosahující 4,6. Jak jsme postupovali?
Vývoj metrik ROAS a PNO v čase
srpnu jsme klientovi předložili inovativní nápad - vlastní UGC videa vytvořená našimi nadanými studenty ze ShortPRO Academy. Konkrétně vytvořit 5 sad reklamních videí, která budou využita pro nadcházející vánoční sezónu 2023. Našim společným cílem bylo přivést pomocí vytvořených videí a placené reklamy co nejvíce objednávek.
Klient souhlasil a tak jsme se pustili do práce.

VÍTE, ŽE... máme vlastní Akademii pro tvůrce?

V rámci ShortPRO Academy se naši studenti učí, jak vytvořit funkční UGC videa, která budou klientům přinášet kýžené výsledky. Aby si naši studenti mohli teorii rovnou vyzkoušet v praxi, mají možnost podílet se na tvorbě videí pro naše klienty.
Začali jsme plánovat a naše UGC tvůrkyně Monika se pustila do psaní scénářů, natáčení a editu. Během pár dní jsme měli na stole celkem 5 sad x 9 videí, tedy celkem 45 verzí videí. To pro nás byla zelená a mohli jsme se pustit do spuštění placené reklamy na TikToku a testování kreativ.

Co jsou UGC prodejní sady videí a jak pomohou přinést výsledky?

Jedna sada videí zahrnuje skupinu videí, kde každé video z nich má stejné jádro - stejné tělo nebo obsah. Nicméně, každé video se liší v použitém "hooku" (začátku videa) a "CTA" (Call to Action; výzva k akci).
Framework UGC prodejního videa
Hooky slouží jako jedinečné prvky na začátku videa, které mají nalákat pozornost diváků a zaujmout je. Každý hook je koncipován tak, aby oslovil různé segmenty publika nebo vyzýval k různým emocionálním reakcím.
Co se týče CTA, tak každé video obsahuje jiné výzvy k akci na konci. Ty mohou zahrnovat přímé vyzvání k nákupu, sdílení obsahu, nebo jakoukoliv jinou požadovanou interakci od diváků.
Celkově se tato strategie používá s cílem testovat, které kombinace hooků a CTA generují nejlepší odezvu od publika, a tím optimalizovat výkon celkové kampaně.

Začínáme s placenou reklamou

Všech 45 videí jsme spustili v placené kampani najednou. Nejdříve jsme pracovali s nejnižším možným denním spendem, který TikTok umožňuje. Díky tomu jsme viděli na jaká čísla jsme schopni s vytvořenou kreativou dosáhnout a otestovat sílu jednotlivých videí.

Proč testovat v reklamě více sad videí?

Různé verze videí mohou oslovit různé segmenty cílového publika. Co funguje pro jednu skupinu zákazníků, nemusí nutně působit stejně účinně na jinou skupinu.
Dále, testování různých variant umožňuje identifikovat, které prvky videa mají největší vliv na jeho úspěch - který je nejsilnější hook a jaké CTA u diváků vyvolá požadovanou akci. Tímto způsobem testování lze lépe porozumět preferencím publika a optimalizovat budoucí reklamní strategie.
Celkově vzato, testování více variant videí nám přináší data potřebná k neustálému zdokonalování a optimalizaci reklamních strategií.
Z nastavených 45 videí měla nejlepší výkon dvě videa, která přinesla valnou většinu objednávek. Díky tomu jsme byli schopni analyzovat, jaký produkt uživatele nejvíc přitahuje a jaké CTAhooky jsou v kreativách nejfunkčnější.
2 nejúspěšnější videa

Tip pro vás

Pokud má v reklamě video dobré výsledky (engagement, …), je velmi pravděpodobné, že by mohlo mít šanci fungovat i organicky bez podpory placené reklamy.
Proto je jednou z našich strategií tato úspěšná videa z reklamy zveřejnit též na TikTok profil klienta. Video se tak může šířit organicky TikTokem a klientovi pomáhat s šířením brandu a budováním profilu.
Stejné video můžeme podpořit i reklamou skrze tzv. Spark Ads. Video tedy ve finále koluje TikTokem jak organicky, tak skrze reklamu.
Po pár dnech, kdy jsme viděli, že čísla kampaně jsou velmi uspokojivá, jsme se rozhodli denní rozpočet reklamy navýšit.
Po prvním týdnu kampaně jsme dosahovali ROAS více než 700 % a PNO okolo 13 %. S těmito výsledky byl klient velmi spokojen a tak jsme pokračovali dál.

Přidáváme interaktivní prvky a videa na profil.

Pravidelný reportinganalýza jsou klíčovými prvky všech našich kampaní. Celý tým pracoval na sledování výsledků a jejich pravidelném sdílení s klientem. To nám umožnilo neustále optimalizovat naši strategii.
V rámci pravidelného monitoringu jsme z dat rozpoznali nejfunkčnější videa. Vrhli jsme se proto do optimalizace kampaně a začali pracovat s interaktivními prvky, které reklama na TikToku umožňuje (více v článku zde).
Pro naše účely jsme testovali 6 variant bannerů, které by mohly diváky zaujmout a vyburcovat k nákupu.
Počet objednávek nám stále rostl. I po 14 dnech jsme dosahovali ROAS okolo 700 % a PNO do 16 %.
Stále jsme však hledali cesty, jak reklamy posunout ještě dál a přinést ještě více objednávek.
Jak jsme již zmiňovali na začátku, klient Ochutnej Ořech již měl vytvořená videa na Facebook, Instagram a YouTube. Přestože víme, že tvorba pro TikTok má svá specifika a publikum očekává autentičnost, zkusili jsme po domluvě s klientem v reklamě otestovat i videa z FB/IG/YT.
Výsledky pro nás nebyly překvapením - většina z dodaných videí nepřinesla uspokojující množství objednávek a to i když jsme do nich zkusili přidat bannery.
A tak jsme se rozhodli ještě více pracovat s videi z naší dílny, které dle dat nejvíce performovala. Viděli jsme, které začátky, prostředky a konce nejvíce fungují a ty jsme chtěli vzájemně prokombinovat. Měly vzniknout nové kombinace videí, které bychom nasadili do reklamy. Pak to ale přišlo…

Příval objednávek byl tak vysoký až hrozilo, že je klient nestihne odbavit.

Mezitím, co jsme pracovali na předělání nejfunkčnějších videích a neustále kampaň škálovali, obdrželi jsme od klienta zprávu. Příval objednávek byl tak vysoký až hrozilo, že je klient nestihne odbavit. Proto jsme reklamu museli raději stopnout.
Celá kampaň nám přinesla skvělé výsledky s PNO na úrovni 21,79 % a ROAS dosahujícím 4,6. To jsou skvělé výsledky vzhledem k tomu, že v předvánočním období inzeruje na TikToku velké množství firem a je těžké se tam prosadit.
Během spolupráce jsme pravidelně reportovali a pružně komunikovali s klientem. To nám umožnilo flexibilně přizpůsobovat reklamy a díky tomu dosáhnout skvělých výsledků. Děkujeme 🙂

Pokračovali jsme i po Novém roce Valentýnem.

Neustále tlačíme na efektivitu kampaní
Kampaně s Ochutnej Ořech nám běží i nadále, v rámci měsíců leden a únor 2024 jsme se dostali na PNO 10-14 %ROAS mezi 690-1.000 %.

Velikonoce a opět vyprodáno.

S klientem pokračujeme ve spolupráci nadále a i na Velikonoce jsme vymýšleli unikátní kreativy pro tematické produkty – čokovajíčka. Čísla vypadala opět krásně – po pár dnech však znovu přišla zpráva od klienta o tom, že jsou čokovajíčka vyprodaná a musíme reklamu stopnout.

Chcete videa do reklamy?
Umíme.

Máme široký tým UGC tvůrců, vlastní Akademii, specialisty na výkonnostní reklamu a datové analytiky. Postaráme se o propojení kreativy a čísel a přineseme výsledky.